U bent hier : Homepage > Recht & Geld > Praktische_info > Spijt van een aankoop

Spijt van een aankoop?

aankoop

'Niet tevreden, geld terug!' Het klinkt geruststellend, maar het is bijlange niet altijd van toepassing. Hoe ontdoet u zich van een impulsieve aankoop, een abonnement, een betalingsopdracht? En hoe vermijdt u narigheid als u iets ontvangt dat u niet besteld hebt?

Inhoud:

Het overkomt ons allemaal wel eens. We hebben nog maar amper betaald of we hebben al spijt van onze impulsieve aankoop. Kunnen we er nog onderuit? In tegenstelling tot wat veel mensen denken, is de algemene regel nog altijd: gekocht is gekocht. Terugkomen op een aankoop, een abonnement of een bestelling kan alleen in uitzonderlijke gevallen.

Hoe raakt u af van... een impulsieve aankoop?

Als verkoper en koper een overeenkomst hebben gesloten, dan moet die nagekomen worden. Want overeenkomsten "strekken partijen tot wet", heeft de wetgever bepaald. Beide partij-en moeten ze dus naleven. Wie dat niet doet, kan geconfronteerd worden met een vordering tot verbreking van de overeenkomst mét een schadevergoeding. Het is dus uitkijken wanneer u zich iets wenst aan te schaffen, en dit geldt zowel in een winkel als op de markt of op straat. Als u op die plaatsen iets koopt, geldt de regel gekocht is gekocht. Is de verkoper toch bereid uw rok of jas terug te nemen en u een aankoopbon in de plaats te geven, dan doet hij een commerciële geste waartoe hij helemaal niet verplicht is. Wél staat het de partijen vrij, in onderling akkoord de verkoop te annuleren en de modaliteiten van deze beëindiging vast te leggen.

Slechts in een beperkt aantal, duidelijk omschreven gevallen heeft de consument wettelijk de mogelijkheid om terug te komen op zijn aankoop.

Terug naar begin





REACTIES


jimpie: Ik heb ook zo iets mee gemaakt en krijgt nu telkens een overschrijving met intresten er bij en zelf met dreiging ook en dat is bij lecturama daarvan oppassen kan iemand me daar bij helpen moet ik dat betalen dat pakje dat ze stuurden geeft niets van waarde en wilde het niet terug sturen omdat het me ook geld koste wat is jullie raad mvg jimpie
10 december 2010 16:12:53

jopekes: Beste Guy, Ik heb me geabonneerd op een dienst via internet. Na 1 dag wou ik er al vanaf omdat het niet echt betrouwbaar leek. Dit bedrijf weigert nu deze termijn te respecteren omdat ik volgens hen al van hun diensten gebruik heb gemaakt. Waar moet ik zijn om zulks via de overheid af te dwingen/aan te geven? met dank, Jo
16 november 2009 15:33:14





Holidayline
abonnementen-be