U bent hier : Homepage > Recht & Geld > Praktische_info > Wie krijgt wat na de scheiding

Wie krijgt wat na de scheiding?

wiekrijgtwat

U bent gehuwd of woont samen, dus koopt u allerlei zaken samen. Misschien sluit u een lening af. Of de ene partner steekt geld in het huis van de andere. Zolang de relatie duurt, is er geen vuiltje aan de lucht. Maar loopt ze spaak, dan moet alles worden verdeeld: de goederen én de schulden...

Inhoud:

Sinds 1 september 2007 zijn er in ons land nog twee manieren om te scheiden: met onderlinge toestemming of wegens onherstelbare ontwrichting van het huwelijk. Maar daar eindigt het verhaal uiteraard niet. De goederen en de schulden van de echtgenoten (of van de koppels die hebben samengewoond) moeten nog uit elkaar gehaald worden.

- Bij een echtscheiding met onderlinge toestemming is het eenvoudig. In dat geval wordt in de overeenkomst die de ex-partners afsluiten een regeling getroffen voor hun goederen. daarbij wordt uitdrukkelijk aangegeven wie welke schulden verder draagt en wie welke goederen krijgt. De notaris moet dan enkel nog een akte opmaken om de onroerende goederen - in uitvoering van de overeenkomst - te verdelen.

LET OP! Het akkoord geldt enkel tussen de ex-echtgenoten. Een schuldeiser hoeft er zich - als derde - niet aan te houden. Hij kan de terugbetaling van de schuld aan beide partners vragen. Het is daarna aan de echtgenoten om, op basis van hun onderlinge akkoord, van elkaar terugbetaling te eisen.

- Voor de echtscheiding wegens onherstelbare ontwrichting liggen de zaken anders. In dit artikel bekijken we de vereffening-verdeling van de goederen bij een echtscheiding wegens onherstelbare ontwrichting én bij een wettelijke of feitelijke samenwoning.





REACTIES


tuinblommeke: de gelden die mijn ex gekregen heeft bij erfenis wordt dat ook verdeelt of wordt het eerst uit de verdeling genomen,bij de verkoop van ons huis? weet iemand het?
01 december 2010 11:39:22

Jean: Ik ben reeds 3 jaar gescheiden van tafel en bed, en reeds een jaar wettelijk gescheiden. De scheiding is in mijn 'voordeel' (?) uitgesproken. Mijn ex-partner en ik hadden samen 3 eigendommen. Deze eigendommen zijn reeds verkocht. De huurgelden en de hypotheekaflossingen zijn door mij ontvagen en betaald de voorbije jaren. De gelden van de woningen staan vast bij de notaris. Er is sprake van een 'betwistbaar' bedrag. Is het mogelijk om een voorschot te krijgen van het 'niet-betwiste' bedrag? Want mijn ex blokkeert iedere vooruitgang door niet op te dagen bij de vereffening/verdeling. De in boedel is reeds verdeelt, behalve de gelden. Daar beide kinderen bij mij wonen is het moeilijk voor mij om boven water te blijven met slecht 1 enkel inkomen. Kunnen jullie mij verder helpen??? Vriendelijke groeten, Jean.
09 december 2008 23:08:55





Holidayline
abonnementen-be