U bent hier : Homepage > Recht & Geld > Financien > Wat gebeurt er in een beleggingsclub

Wat gebeurt er in een beleggingsclub?

beleggingsclub

Beleggen op de beurs vergt enige ervaring en kennis. In beleggingsclubs leer je het klappen van de zweep en kan je ervaringen uitwisselen met andere beleggers.

Inhoud:

In het achterafzaaltje van café 'In het Gemeentehuis' druppelen de leden van beleggingsclub Borluut langzaam binnen. De club telt negentien leden, allemaal mannen, en zal vanavond zijn twintigste lid aanvaarden. Laurent (62), consulent in de bijzondere jeugdzorg, is het kandidaat-lid. Hij is sinds een jaar op zijn eentje bezig met beleggen op de beurs en hij vindt dat maar een eenzame bedoening. "Ik hoop dat ik nu zal kunnen putten uit de ervaring van beleggers die het in de vingers hebben", glundert hij.

Meer dan twintig leden wil de club niet aanvaarden. "We zijn in november 2004 gestart uit een samenvoeging van drie beleggingsclubs die aan het slabakken waren na de beurscrash volgend op 11 september 2001", vertelt voorzitter Ivan De Jaeger (59). "Dat wensen we liever niet meer mee te maken. We willen daarom niet meer dan twintig leden, omdat de club anders moeilijk handelbaar wordt. Het gaat uiteindelijk om ons geld en dat vraagt discipline. We verwachten geen voorkennis, wel dat iedereen de beurs een beetje volgt via de pers en het internet."

Van 80 tot... 31 jaar

Een beetje discipline? Ieder lid van Borluut betaalt elke maand 25 euro om gezamenlijk te beleggen. De maandelijkse vergadering bijwonen is een must. De leden worden verondersteld om beurten een bepaald bedrijf en de aandelen ervan te bestuderen en aan de groep te presenteren. Wie niet aanwezig kan zijn, moet zich vooraf verontschuldigen en kan een volmacht geven aan een medelid. Elke beslissing om aandelen aan te kopen of te verkopen wordt immers door de hele groep genomen. Momenteel omvat de portefeuille van Borluut aandelen in 14 bedrijven voor een totale waarde van euro 27.500. Uit de club stappen kan ook. Het lid krijgt dan euro 25 terug vermenigvuldigd met de puntenwaarde van de aandelenportefeuille min 2% voor de kosten. Om die puntenwaarde te bepalen, heeft de Federatie van Beleggingsclubs een betrouwbaar systeem uitgedokterd.

Met zijn 80 jaar is Andries het oudste lid. Zijn scherpe opmerkingen in de loop van de avonden maken duidelijk dat niemand hem nog iets kan wijsmaken. De benjamin van het gezelschap is 31 jaar en heet toepasselijk Ben.

Terug naar begin





REACTIES


Nog geen reacties. Naar het forum




Holidayline
abonnementen-be