Om hierover te beschikken dient u zich te registreren
Nog niet geregistreerd, klik hier Trouwe bezoekers kunnen hier inloggen
Er zit muziek in uw pc
Multimedia
Inhoud:
- De geluidsinstellingen van uw computer
- Radio luisteren
- Kader: Enkele live streams
- Radio luisteren met Windows Media Player
- Een muziekcd afspelen
- Een muziekcd rippen
- Speellijsten maken en bewerken
- Muziek op uw mp3-speler plaatsen
- Een muziekcd branden
De geluidsinstellingen van uw computer
Als u muziek wilt beluisteren via uw computer dan moet u natuurlijk eerst en vooral nagaan of het luidsprekervolume van uw computer niet is gedempt of te laag is ingesteld. Klik op de knop Start, klik op Configuratiescherm, klik op Hardware en geluiden en klik vervolgens onder Geluiden en audioapparaten op Systeemvolume aanpassen. Gebruik de schuifregelaar onder Hoofdvolume om het volume harder of zachter te zetten.
Opmerking Sommige draagbare computers hebben een externe volumeregeling op de buitenkant van de computerkast. Controleer of uw computer een externe volumeregeling heeft als u een draagbare computer gebruikt.
Controleer ook of de hoofdtelefoon niet is aangesloten op de computer (tenzij u via de hoofdtelefoon muziek wilt luisteren in plaats van via de luidsprekers). Wanneer u een hoofdtelefoon aansluit, wordt het geluid van de luidsprekers op de meeste computers automatisch uitgeschakeld.
Er zit muziek in uw pc
Van welke muziek u ook houdt of naar welke u muziek u ook maar op zoek bent, ergens op het internet kunt u ze ongetwijfeld vinden, beluisteren of downloaden. Maar u kunt ook uw persoonlijke cd-collectie op uw harde schijf zetten, cd's omzetten naar mp3 en voortaan uw muziek overal meenemen en beluisteren via een minuscule mp3-speler.Inhoud:
- De geluidsinstellingen van uw computer
- Radio luisteren
- Kader: Enkele live streams
- Radio luisteren met Windows Media Player
- Een muziekcd afspelen
- Een muziekcd rippen
- Speellijsten maken en bewerken
- Muziek op uw mp3-speler plaatsen
- Een muziekcd branden
De geluidsinstellingen van uw computer
Als u muziek wilt beluisteren via uw computer dan moet u natuurlijk eerst en vooral nagaan of het luidsprekervolume van uw computer niet is gedempt of te laag is ingesteld. Klik op de knop Start, klik op Configuratiescherm, klik op Hardware en geluiden en klik vervolgens onder Geluiden en audioapparaten op Systeemvolume aanpassen. Gebruik de schuifregelaar onder Hoofdvolume om het volume harder of zachter te zetten.
Opmerking Sommige draagbare computers hebben een externe volumeregeling op de buitenkant van de computerkast. Controleer of uw computer een externe volumeregeling heeft als u een draagbare computer gebruikt.
Controleer ook of de hoofdtelefoon niet is aangesloten op de computer (tenzij u via de hoofdtelefoon muziek wilt luisteren in plaats van via de luidsprekers). Wanneer u een hoofdtelefoon aansluit, wordt het geluid van de luidsprekers op de meeste computers automatisch uitgeschakeld.
Radio luisteren
Eén van de eerste dingen die u kunt doen om muziek te beluisteren via uw pc, is online radio luisteren. Dat kan op een zeer eenvoudige manier door naar een radioportaalsite te gaan zoals www.belgie.fm of www.liveradio.be/online.htm waar de livestreams van een hele reeks radiostations zijn samengebracht. Op www.belgie.fm klikt u op het logo van uw favoriete radiozender en na enkele seconden krijgt u die rechtstreeks te horen. Op www.liveradio.be kiest u in het uitvalmenu de zender die u wilt beluisteren.
Een leuke toepassing om via het internet radio te luisteren is RaimaRadio. Deze software kan op diverse websites gratis worden gedownload o.a. op de website van het computermagazine ZDnet. Downloaden en installeren zijn zeer eenvoudig.
Wanneer u het programma opent, krijgt u aan de linkerzijde onder meer de map 'Genres', onderverdeeld in heel wat categorieën en subcategorieën die u toelaten uw favoriete muziekgenre op te sporen. Indien u links een map aanklikt, verschijnen rechts de beschikbare radiostations. Door met de rechtermuisknop op een radiostation te klikken en dan voor 'Play Station' te kiezen, zet u bij wijze van spreken de radio aan.
Zenders waar u regelmatig naar luistert klikt u eveneens aan met de rechtermuisknop en vervolgens kiest u 'Update Favorites' en 'Add to Favorites'. De volgende keer hebt u in een handomdraai uw favoriete zender gevonden.
Met het searchvakje bovenaan kunt u zoeken of uw favoriete zenders al in het programma zijn opgenomen. Is dat niet het geval dan kunt u de URL van de live stream van de zender die u wilt beluisteren altijd ingeven in het URL-vakje.
(bron: digitaleradio.be)Maar RaimaRadio kan meer. Hoort u plots iets dat u achteraf nog eens terug wilt beluisteren, dan kunt u met een klik op de knop 'Start Recording' aangeven dat RaimaRadio het voor u opneemt. Achteraf vindt u de opname terug in 'Mijn Documenten', 'Mijn Muziek', 'RaimaRadio'.
Radio luisteren met Windows Media Player
Een klassieker om muziek te beluisteren op uw pc, is Windows Media Player dat standaard op vrijwel iedere pc geïnstalleerd is, zoniet gratis kan worden gedownload van de Microsoftwebsite. De Windows Media Player is intussen aan zijn elfde versie toe.
Om radio te luisteren via deze software moet u ook hier de URL ingeven van de live stream van de zender die u wilt beluisteren. Maar om dat te kunnen doen, moet u bovenaan het klassieke menu hebben en dat is niet de standaardweergave van Windows Media Player 11? Klik daarom rechts op een vrij stukje van de taakbalk en kies 'Klassieke Menu's weergeven'
In het menu dat nu verschijnt kiest u onder Bestand voor 'URL openen' U geeft nu de URL in en klikt op OK. En u kunt uw radiozender beluisteren!
Een muziekcd afspelen
Uw klassieke muziekcd's beluisteren met uw computer kan natuurlijk ook. Start Windows Media Player en plaats de cd of dvd die u wilt afspelen in het station. Het afspelen begint normaal gesproken automatisch. Als dit niet zo is of als u een schijf wilt selecteren die zich al in het station bevindt, klikt u op de pijl onder de tab Nu afspelen en klikt u vervolgens op het station dat de schijf bevat.
Een muziekcd rippen
Met behulp van Windows Media Player kunt u nummers van audio-cd's naar uw computer kopiëren. Dit proces wordt rippen genoemd.
Tijdens het ripproces wordt door de Media Player een kopie van elk nummer gemaakt, die op uw vaste schijf wordt opgeslagen als een gecomprimeerd Windows Media Audio-bestand (WMA) of een MP3-bestand, en vervolgens toegevoegd aan uw bibliotheek.
Voor de beste resultaten bij het rippen van cd's, maakt u een verbinding met internet voordat u begint. Wanneer uw computer met internet is verbonden, probeert de Player om mediagegevens op te halen over de nummers die worden geript vanuit een online database die wordt beheerd door Microsoft. Die gegevens worden dan tijdens het rippen toegevoegd aan de bestanden.
U kunt natuurlijk ook een cd rippen zonder dat uw computer een verbinding heeft met internet. Als u mediagegevens zoals de naam van de cd, de artiest waardoor deze is gemaakt en de namen van de nummers, wilt toevoegen of bewerken, kunt u dit doen nadat het rippen is voltooid.
Als u een andere indeling (bijvoorbeeld MP3 in plaats van WMA om later de muziek op uw mp3-speler te palatsen) of bitsnelheid (bijvoorbeeld 192 Kbps in plaats van 128 Kbps) wilt selecteren voor de bestanden die tijdens het rippen worden gemaakt, klikt u op de pijl naast het tabblad Rippen en maakt u vervolgens uw selecties in de menu's Indeling en Bitsnelheid.
Plaats een audio-cd in het cd-station en klik vervolgens op de tab Rippen. Standaard begint de Player automatisch met het rippen van de cd wanneer het tabblad Rippen is geselecteerd.
Als de Player begint met het rippen van de cd, schakelt u de selectievakjes uit naast de nummers die u niet wilt rippen. U kunt ook op Rippen stoppen klikken, een keuze maken en vervolgens op Rippen starten klikken om door te gaan met rippen. (Nummers die slechts gedeeltelijk zijn geript, worden niet opgeslagen.)
Nadat de nummers zijn geript, kunt u in uw bibliotheek naar de nummers zoeken en ze afspelen.
Speellijsten maken en bewerken
Een normale afspeellijst in Windows Media Player is een statische lijst die een of meer digitale mediabestanden bevat. Dit kan een willekeurige combinatie zijn van muzieknummers, video's of afbeeldingen. Afspeellijsten zijn erg handig om items te groeperen die u vaak wilt beluisteren of bekijken. U kunt afspeellijsten ook gebruiken om items te groeperen die u op een cd wilt branden of wilt synchroniseren naar een draagbaar apparaat.
Een afspeellijst maken
- Klik op het tabblad Mediabibliotheek. Als u de lijst moet wissen voordat u een nieuwe afspeellijst maakt, klikt u op de knop Lijstdeelvenster wissen.
- Sleep items van het detailvenster naar het lijstvenster om deze toe te voegen aan de nieuwe afspeellijst. Als u meerdere aangrenzende items wilt selecteren, houdt u SHIFT ingedrukt terwijl u op de items klikt. Als u niet-aangrenzende items wilt selecteren, houdt u CTRL ingedrukt terwijl u op de items klikt.
- Als u de volgorde van de items wilt wijzigen, sleept u items omhoog of omlaag in het lijstvenster.
- Klik op Afspeellijst opslaan onder aan het lijstvenster om de lijst op te slaan en typ een naam voor de afspeellijst.
Afspeellijsten worden standaard met de extensie .wpl opgeslagen in de map 'Afspeellijsten', die zich meestal in de map Muziek bevindt. Nadat u de afspeellijst hebt opgeslagen, wordt deze toegevoegd aan de categorie Afspeellijsten in de bibliotheek.
Als u de afspeellijst in het lijstvenster wilt afspelen, klikt u op de knop Afspelen.
Een afspeellijst bewerken
- Klik op het tabblad Mediabibliotheek en klik vervolgens op de weergave Afspeellijsten in het navigatievenster.
- Klik op de afspeellijst die u wilt bewerken en klik vervolgens op In lijstvenster bewerken.
- Voer een van de volgende handelingen uit:
- Als u een item wilt verwijderen, klikt u met de rechtermuisknop op het item en klikt u vervolgens op Uit lijst verwijderen. Als u meerdere aangrenzende items wilt selecteren, houdt u SHIFT ingedrukt terwijl u op de items klikt. Als u niet-aangrenzende items wilt selecteren, houdt u CTRL ingedrukt terwijl u op de items klikt.
- Als u de volgorde van de items wilt wijzigen, sleept u items omhoog of omlaag in het lijstvenster.
- Als u alle items in de lijst in een willekeurige volgorde wilt plaatsen, klikt u op de knop Lijst boven aan het lijstvenster en klikt u vervolgens op Nu in willekeurige volgorde afspelen.
- Als u items wilt toevoegen, gebruikt u het navigatie- en het detailvenster om de items te zoeken en sleept u de items vervolgens naar het lijstvenster.
- Als u klaar bent met het bewerken van de afspeellijst, klikt u op Afspeellijst opslaan onder aan het lijstvenster en typt u een naam voor de afspeellijst.
Muziek op uw mp3-speler plaatsen
Met behulp van Windows Media Player kunt u muziek, video's en afbeeldingen uit uw Player-bibliotheek kopiëren naar een draagbaar apparaat, zoals een mp3-speler. Dit proces wordt synchronisatie of synchroniseren genoemd.
U kunt items op twee manieren naar een apparaat synchroniseren: automatisch of handmatig. Wanneer u een mp3-speler voor de eerste keer op uw computer aansluit, selecteert Windows Media Player de synchronisatiemethode die het beste werkt voor uw apparaat, afhankelijk van de opslagcapaciteit van de mp3-speler en de grootte van uw bibliotheek. Nadat de mp3-speler voor de eerste keer is ingesteld, kunt u desgewenst een andere synchronisatiemethode selecteren.
We beperken ons hier tot het automatisch synchroniseren. Als de opslagcapaciteit van uw mp3-speler meer dan 4 gigabytes (GB) is en uw gehele bibliotheek op het apparaat past, wordt door Windows Media Player automatische synchronisatie ingesteld. Als u deze optie accepteert, wordt uw gehele bibliotheek naar het apparaat gekopieerd.
Telkens als u uw mp3-speler aansluit op uw computer terwijl Windows Media Player actief is, wordt de inhoud automatisch door de Player bijgewerkt met de inhoud van de bibliotheek.
Als u bijvoorbeeld een cd naar uw bibliotheek ript, wordt dat album automatisch naar de mp3-speler gekopieerd wanneer u het de volgende keer op uw computer aansluit. Op dezelfde manier worden items die u uit uw bibliotheek verwijdert ook van de mp3-speler verwijderd wanneer u deze de volgende keer op uw computer aansluit.
Maar zelfs als uw mp3-speler automatisch wordt gesynchroniseerd, hoeft u niet uw hele bibliotheek te synchroniseren. U kunt als volgt aangeven wat moet worden gesynchroniseerd:
- Schakel de mp3-speler in en sluit hem aan op uw computer.
- Klik in Windows Media Player op de pijl onder het tabblad Synchroniseren en wijs de mp3-speler aan. Klik op Synchronisatie instellen.
- Selecteer de bestaande afspeellijsten die u wilt synchroniseren in de lijst Beschikbare afspeellijsten en klik op Toevoegen.
- Als u een afspeellijst wilt verwijderen, klikt u op de lijst in Afspeellijsten die worden gesynchroniseerd en klikt u vervolgens op Verwijderen.
- Ga op een van de volgende manieren te werk:
- Selecteer de gewenste afspeellijsten één voor één in de lijst Afspeellijsten die worden gesynchroniseerd en klik op de pijlen voor Prioriteit om de lijsten te rangschikken in de volgorde waarin ze moeten worden gesynchroniseerd. Als uw mp3-speler vol is voordat de synchronisatie is voltooid, worden bestanden en afspeellijsten die zich lager op de lijst bevinden mogelijk niet gesynchroniseerd.
- Schakel het selectievakje Gesynchroniseerde bestanden in willekeurige volgorde opslaan in als u wilt dat de bestanden in de afspeellijsten die u hebt geselecteerd voor synchronisatie, in een willekeurige volgorde worden geplaatst. Met deze optie worden elke keer dat u het apparaat aansluit de bestanden op het apparaat verwijderd en wordt een nieuwe set bestanden (uit de afspeellijsten van de lijst Afspeellijsten die worden gesynchroniseerd list) toegevoegd. Deze optie is nuttig als u een mp3-speler met een beperkte opslagcapaciteit hebt, als u uw muziek wilt afwisselen of als uw mediabibliotheek te groot is geworden en niet meer in z'n geheel op de mp3-speler kan.
Een muziekcd branden
Met behulp van Windows Media Player kunt u muziek, afbeeldingen en video's uit uw bibliotheek naar een lege cd of dvd kopiëren. Dit proces wordt branden genoemd. Op het branden van cd's en dvd's komen we volgende keer uitgebreid terug.
Auteur: Leen Baekelandt | Publicatie: 26-03-2009 | Update: 26-03-2009
REACTIES
webredactie: RaimaRadio 1.46 is inderdaad niet de meest recente, maar nog steeds een heel bruikbare versie... die het voordeel heeft gratis te zijn.
02 april 2009 15:31:03
wdelcour: De meest recente versie van RaimaRadio is v 2.28.6 en is een trail voor 30 dagen. Nadien betaal je $30 om verder aan de slag te blijven. De laatste freeware versie was 1.46, maar die is intussen al vrij oud...
02 april 2009 15:28:05

Version
Lettergrootte
RSS
Instellen als
Toevoegen
Hoe werkt




